Jak czyścić skórzane fotele samochodowe?

0 Comments

Skórzane siedzenia są luksusowe i mogą wytrzymać wiele lat, pod warunkiem, że właściwie o nie zadbasz. Przy odpowiedniej kombinacji produktów czyszczenie pokrowców na siedzenie, wcale nie jest takie trudne. Przynosi za to wyśmienite rezultaty. Potrzebujesz wiadra, odżywki do skóry, szczotki do szorowania z miękkim włosiem, odkurzacza samochodowego i czystej ściereczki z mikrofibry.

Pierwszy etap

Po zebraniu wszystkich potrzebnych rzeczy, musisz poświęcić trochę czasu na dokładne sprawdzenie siedzeń pod kątem dziur, perforacji i rozdarć. Jeśli je znajdziesz, zachowaj ostrożność podczas czyszczenia pokrowców na siedzenia. Jeżeli płyn wleje się do środka, może uszkodzić piankę wewnętrzną. 

Perforowane siedzenia nie tylko ładnie wyglądają, ale również umożliwiają lepszy przepływ powietrza. Podczas czyszczenia będziesz potrzebował znacznie mniej płynu. W tym przypadku wystarczy, że wlejesz odrobinę na czystą szmatkę, a nie bezpośrednio na skórę. Jeśli dodałeś zbyt wiele płynu, użyj odkurzacza samochodowego lub suszarki do włosów, by usunąć albo osuszyć nadmiar wilgoci.

Drugi etap

Niezależnie od tego, czy skóra jest perforowana, czy też nie, starannie wyczyść pokrowce na siedzenia, zanim przystąpisz do odkurzania. Następnie ostrożnie odkurz siedzenia. W ten sposób usuniesz brud i kurz. Szczególną uwagę zwróć na szwy, ponieważ tam zwykle gromadzi się większość śmieci. 

Przed dodaniem jakiekolwiek produktu (oprócz wody) do skórzanych foteli, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta. Zawsze najpierw zrób test punktowy, by sprawdzić, jak zareaguje skóra. Przed głębokim czyszczeniem, musisz najpierw usunąć wszelkie zabrudzenia powierzchniowe. Zanim użyjesz specjalnego środka do mycia skóry, wyeliminuj tłuszcz, kurz i brud.

Teraz przyszedł czas na kolejny test punktowy. Zobacz, jak zareaguje produkt. Poczekaj, aż wyschnie, zanim zaczniesz czyścić całe pokrowce na siedzenia. Przeczytaj instrukcje na opakowaniu, ale zwykle wystarczy tylko odrobina preparatu. Świetnie sprawdzi się tutaj czysta szczotka z miękkim włosiem. Możesz nią delikatnie wyszorować pokrowce. Na koniec przetrzyj siedzenia ściereczką z mikrofibry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *