Jak wybrać materiał na siedzenia?

0 Comments

Siedzenia są ważnym, choć czasem pomijanym aspektem samochodu. To część pojazdu, która wpływa na komfort jazdy kierowcy i pasażerów. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku foteli i kanap, pokrowce na siedzenia zużywają się, dlatego należy co jakiś czas je zmieniać. Występują w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Wyróżniają się wysoką jakością i przystępną ceną. Na pewno więc znajdziesz coś dla siebie. Zanim jednak kupisz kolejne pokrowce, sprawdź, co każdy materiał ma do zaoferowania.

Skóra

Jest wyrafinowana i elegancka, ale jednocześnie trwała i wytrzymała. Pasuje wyśmienicie do każdego samochodu i przetrwa tkaninę. Pod warunkiem, że będziesz odpowiednio o nią dbał. Może być miękka lub twarda, w zależności od preferencji właściciela auta. 

Chociaż skóra kosztuje nieco więcej niż tapicerka materiałowa, proces czyszczenia nie jest skomplikowany. Po prostu wytrzyj pokrowce na siedzenia specjalnym środkiem i przetrzyj. Następnie poczekaj, aż skóra wyschnie naturalnie. Jeśli chcesz ją skórę, wybierz dodatkowo odżywkę do skórzanej tapicerki.

Możesz też poszukać pokrowców na siedzenia ze sztucznej skóry. Zapewnia wszystkie pożądane cechy, jednocześnie nie zrujnuje Twojego budżetu. Materiał skóropodobny jest wszechstronny, łatwy do czyszczenia i wyjątkowo trwały. Jednak w przeciwieństwie do skóry naturalnej, nie ma takiego połysku. Nie pachnie ani nie starzeje się w ten sam, luksusowy sposób.

Inne popularne opcje

Kiedy myślimy o winylu, najczęściej przychodzi nam na myśl płyta gramofonowa. Warto jednak pamiętać, że można go formować i wykorzystywać do różnych celów, w tym do pokrowców na siedzenia. Można go łatwo wyczyścić, jest trwały i wytrzymały. Podczas gdy skóra z czasem staje się miększa, winyl staje się twardszy. Dlatego po pewnym czasie może nie być już tak wygodny. Niezbyt dobrze sprawdzi się również podczas upalnych i mroźnych dni. 

Niektóre osoby decydują się na zamszowe pokrowce na siedzenia. Są aksamitne i przyjemne w dotyku. Trudności mogą jednak wystąpić podczas ich czyszczenia. Warto również pamiętać, że zamsz nie jest odporny na promieniowanie UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *