Kilka słów o powłoce ceramicznej

0 Comments

Być może słyszałeś już kiedyś o powłokach ceramicznych, ale niewiele wiesz o ich zaletach? To długoterminowa warstwa ochronna karoserii, która chemicznie wiąże się z lakierem. Zapewnia grubą, szklaną, przezroczystą powłokę. Uszczelnia lakier i chroni go przez lata. Zabezpiecza go przed promieniowaniem ultrafioletowym i lekkimi zarysowaniami. Ułatwia czyszczenie i nadaje samochodowi piękny połysk.

Powłoka ceramiczna vs wosk

Powłokę ceramiczną nakłada się ręcznie na karoserię, całkowicie ją pokrywając. Powinna być montowana przez profesjonalistę. Nie tylko chroni lakier, ale też zapewnia fantastyczne wykończenie o głębokim połysku. Pomaga utrzymać auto w czystości, utrudniając przywieranie brudu.

Chociaż powłoka ceramiczna i wosk wydają się podobne, to pierwsze rozwiązanie ma unikalne zalety. Taka powłoka jest grubsza i trwalsza niż wosk. Dzięki temu wykazuje większą odporność na zarysowania i substancje chemiczne. Ponadto ma znacznie wyższą tolerancję na ciepło niż wosk. Dlatego nigdy nie stopi się z karoserią. Zapewnia również długoterminowe efekty. 

Czy można usunąć powłokę ceramiczną?

Jest bardzo mocna i ma chronić lakier przez lata. Dlatego możesz mieć spory problem z jej usunięciem. Musisz użyć polerki samochodowej. Zajmie to dużo czasu i wymaga precyzyjnych umiejętności. Możesz jednak usunąć całą powłokę bez uszkodzenia karoserii. Upewnij się, że każde uszkodzenie lub rysa została naprawiona przed nałożeniem powłoki ceramicznej. W przeciwnym razie zostaną uwięzione pod powierzchnią. 

Pamiętaj, by odpowiednio pielęgnować powłokę. Myj auto w regularnych odstępach czasu, by nie doprowadzić do zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *