Kilka wskazówek, jak zadbać o karoserię

0 Comments

Z czasem słońce może uszkodzić lakier samochodu. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, by ochronić karoserię przed promieniowaniem UV. Dzięki temu Twoje auto będzie wyglądało jak nowe.

Mycie i suszenie auta

Pamiętaj, by regularnie myć samochód. W ten sposób zmniejszysz ciepło i utlenianie słońca. Najpierw usuń cały nagromadzony brud i kurz. Możesz go wytrzeć czystą szmatką lub spryskać wodą z węża. Teraz dokładnie wyczyść auto z wszelkich zabrudzeń. Użyj do tego delikatnego środka do mycia samochodów i czystej bawełnianej szmatki. Jeśli zauważysz plamy z twardego błota lub ptasich odchodów, przestrzegaj kilku wskazówek, by nie uszkodzić karoserii

W przypadku twardego błota rozważ użycie gliny do samochodów. Delikatnie pozbędziesz się nieestetycznych plam, nie uszkadzając przy tym lakieru. W przypadku ptasich odchodów, pamiętaj, by usunąć je od razu. W przeciwnym razie mogą trwale uszkodzić blachę auta. Nie wycieraj ich suchą szmatką lub chusteczką. Lepiej sprawdzą się tutaj chusteczki nawilżane lub wilgotna ściereczka z mikrofibry. Jeśli masz często taki problem, możesz przygotować specjalną miksturę. Wlej szklankę wody i łyżkę płynu do mycia naczyń do butelki z atomizerem. Dokładnie wstrząśnij i spryskaj brudną karoserię. Poczekaj chwilkę i wyczyść miękką szmatką.

Woskowanie samochodu

Zabezpieczenie karoserii przed promieniami słonecznymi uwzględnia kilka aspektów. Bardzo ważna jest profilaktyka. Jeśli nie możesz parkować w garażu, poszukaj schronienia pod drzewem. Nawet delikatne drzewko pomaga chronić auto przed promieniowaniem UV. Zmniejsza ryzyko uszkodzenia o 30%. Jeśli na lakierze pojawił się sok drzewny lub odchody ptaków, pamiętaj, by od razu je wyczyścić. 

Pomyśl też o woskowaniu samochodu co najmniej dwa razy w roku, najlepiej przed i po zimie. Jednak możesz to robić o każdej porze. Nie zaszkodzi karoserii, jedynie Twojemu portfelowi. Dobry wosk samochodowy nie tylko zapewnia piękny połysk, ale również warstwę ochronną. Zabezpiecza karoserię przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Zmniejsza ilość i wygląd zadrapań w lakierze. Chroni przed osadzaniem się kurzu na samochodzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *