Wysokie i niskie ciśnienie oleju

0 Comments

Równowaga jest kluczowa, jeśli chodzi o silniki samochodowe, wpływa na długowieczność i wydajność. Zmiana ciśnienia oleju może ją zakłócić. Zwiększa też ryzyko awarii silnika. Ciśnienie oleju odgrywa istotną rolę w obszarach smarowania, takich jak wałek rozrządu i łożyska wałku rozrządu. Zmniejsza ich zużycie i zapobiega przegrzaniu silnika. 

Jeśli wskaźnik poziomu oleju na desce rozdzielczej jest nieprawidłowy, nadszedł czas, by znaleźć przyczynę problemu. To ważny aspekt w motoryzacji.

Zapchane kanały olejowe

To poważny problem, który może być przyczyną wysokiego ciśnienia. W takim przypadku smarowanie silnika staje się zagrożone, im dłużej utrzymuje się blokada. Osady lub szlam mogą gromadzić się w wyniku spalania paliwa. Ostatecznie łączą się z samym olejem i stają się gęste. Z czasem mogą prowadzić do uszkodzenia łożyska. 

Czyszczenie zablokowanych kanałów olejowych jest trudne i kosztowne. Wymaga określonych narzędzi i powinno przebiegać w określonej kolejności. W motoryzacji liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół. Cały układ smarowania należy czyścić od góry do dołu. Wtedy masz pewność, że usunąłeś wszelkie zanieczyszczenia. 

Brudny filtr oleju

Filtr powietrza odfiltrowuje brud i kurz, by zapewnić odpowiednie smarowanie poszczególnych części silnika. Kiedy filtr jest zapchany, olej zaczyna płynąć wolniej. To z kolei powoduje wzrost temperatury, a w konsekwencji wzrost ciśnienia oleju.

Obecnie filtry wielokrotnego użytku wykonane z elementów siatkowych ze stali nierdzewnej są świetną alternatywą dla standardowych filtrów jednorazowych. Odfiltrowują drobniejsze cząsteczki. Należy je czyścić podczas planowanej wymiany oleju w samochodzie. Motoryzacja rozwija się błyskawicznie. Najlepiej widać to po rozmaitych technologiach, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Jakość oleju

Jeśli zauważysz wzrost ciśnienia po zmianie marki oleju, to znak, że poprzedni olej był za cienki, by zapewnić optymalną wydajność. Wybierając odpowiedni produkt, przeczytaj zalecenia producenta. Pamiętaj również, by dostosować go do aktualnych warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *