Jak dobrze umyć samochód?

0 Comments

Lakier samochodowy wymaga ochrony przed zarysowaniami, odchodami ptaków i myjnią. Sprawdź, w jaki sposób powinieneś o niego zadbać. 

Mycie samochodu

Ci, którzy lubią swoje auta, myją je co najmniej raz w tygodniu. Niestety nie wszyscy o to dbają. Jeśli należysz do tej grupy osób, pamiętaj, że zmniejszasz w ten sposób odporność lakieru na czynniki zewnętrzne.

Bardzo ważne jest, by czyścić samochód we właściwych warunkach. W przeciwnym razie możesz uszkodzić nadwozie. Właściwe dbanie o karoserię jest istotne, niezależnie od tego, czy masz nowe, czy stare auto. Kroki są takie same, chociaż być może musiał poświęcić nieco więcej czasu na starszy pojazd. Dokładnie umyj auto, by usunąć luźne zabrudzenia i brud. Potrzebujesz wysokiej jakości szamponu do mycia samochodu, rękawice i ściereczki z mikrofibry. Przygotuj dwa wiadra. Jedno  możesz wykorzystać do mycia pojazdu, a drugie do płukania rękawicy. Pamiętaj o profesjonalnych produktach i właściwej technice czyszczenia. Aby uniknąć niepotrzebnych zarysowań, nie wycieraj do sucha. Mydła i detergenty do użytku domowego mogą z czasem uszkodzić lakier. Dlatego używaj produktów przeznaczonych do mycia samochodu.

Ochrona nowego auta

Chroń powierzchnię lakieru przed trudnymi czynnikami środowiskowymi. Dbanie o karoserię powinno zacząć się już w chwili wyjazdu z salonu samochodowego. 

Zapobiegaj przedwczesnemu starzeniu za pomocą wosku samochodowego, środka ochronnego lub uszczelniacza. Wielu nowych właścicieli samochodu traktuje lakier bezbarwny jako warstwę ochronną. To podstawowy błąd. Lakier bezbarwny jest twardą, przezroczystą farbą. Chroni kolorową powłokę i dodaje jej blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *