Jak zadbać o samochód na wiosnę?

0 Comments

Nadchodzi wiosna! Nadszedł więc czas, by przygotować samochód po zimie. Dbanie o samochód powinno obejmować nie tylko wiosenne czyszczenie i wymianę opon. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Zmień opony

Jeśli chodzi o wiosenną konserwację auta, po pierwsze zmień opony na letnie. Zaskakujące jest to, jak wiele osób z tym zwleka. Po wymianie dokładnie umyj opony zimowe. Usuń plamy soli, a następnie trzymaj je w chłodnym i suchym miejscu. 

Zastanawiasz się, jak wygląda dbanie o samochód, gdy masz opony całoroczne? Regularnie sprawdzaj ciśnienie i bieżnik. Pamiętaj, dobre opony oznaczają bezpieczną i przyjemną jazdę.

Wyczyść auto

Oczywiste jest to, że lista kontrolna pielęgnacji auta nie jest kompletna bez gruntownych porządków. Zadbaj zarówno o karoserię, jak i o wnętrze pojazdu. Wyczyść dokładnie każdy zakątek. Oznacza to mycie, woskowanie, usuwanie nagromadzonego bałaganu. Zbierz wszystkie okruchy odkurzaczem samochodowym.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę?

Sprawdź hamulce. Trudne zimowe warunki na drodze mogą mieć na nie negatywny wpływ. Jeśli hamulce wydają nietypowe dźwięki, koniecznie musisz je sprawdzić. Dbanie o samochód wpływa na Twoje bezpieczeństwo.

Upewnij się, że pióra wycieraczek spełniają swoje zadanie. Sprawdź również poziom płynu do chłodnicy. Utrzymuje odpowiednią temperaturę silnika samochodu. Pamiętaj też o płynie hamulcowym, wspomagania kierownicy i silnikowym. Nie zapomnij o płynie do spryskiwaczy i w skrzyni biegów. Zwróć też uwagę na akumulator. Jeśli ma więcej niż 4 lata i uruchomienie silnika zajmuje Ci kilka sekund, zastanów się nad jego wymianą. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *