Jak myć i woskować auto?

0 Comments

Jedną z rzeczy, która wpływa na atrakcyjny wygląd samochodu, jest z pewnością jego karoseria. Zobacz, jak właściwie o nią zadbać.

Mycie auta

Nagromadzony brud mogą uszkodzić lakier. Dlatego, jeśli nie będziesz go regularnie czyścił, zwiększysz ryzyko korozji i rdzewienia. Do mycia używaj miękkiej, czystej szmatki. Unikaj natomiast detergentów i silnych lakier. Mogą uszkodzić karoserię. Jeszcze lepiej, dla wygody i sporej oszczędności czasu, skorzystaj z usług profesjonalnej, zaufanej myjni samochodowej.

Jeśli chcesz samodzielnie umyć auta, korzystaj z metody “dwóch wiader”. W ten sposób zminimalizujesz potencjalne zarysowania poprzez spłukanie brudu przed kontaktem z lakierem. Jedno wiadro będzie zawierać mieszankę wody z mydłem do mycia samochodu, a drugie wiadro wodę do płukania gąbki. Po wyczyszczeniu części pojazdu zanurz brudną gąbkę w wodzie, by spłukać cząsteczki.

Woskowanie

Może wydawać się fanaberią, ale to nieprawda. Poza tym, że Twój samochód będzie wyglądał jak nowy, zostanie na nim powłoka ochronna. 

Zarysowania i inne małe niedoskonałości lakieru są bardzo częste. Co ważne, nie da się ich całkowicie uniknąć. Zwykle zadrapania pojawiają się w bezbarwnej powłoce. Wynikają z niewłaściwego mycia, trzymania kluczy podczas otwierania drzwi, korzystania z automatycznych myjni samochodowych i wielu innych rzeczy. Nawet bardzo lekki kontakt z innym pojazdem może powodować zadrapania na karoserii. Dlatego ważne jest, by mieć kolejną warstwę ochronną na lakierze. Co prawda, woskowanie nie chroni w pełni przed wszystkimi zarysowaniami, ale pomaga w ich zminimalizowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *