Co warto wiedzieć o myciu ciśnieniowym?

0 Comments

Ręczne mycie auta może być bardzo satysfakcjonujące, ale wymaga czasu i wysiłku. Dlatego wielu właścicieli samochodów decyduje się na myjkę ciśnieniową. Istnieje tutaj wiele produktów i metod, które można wykorzystać. Dbanie o samochód jest bardzo ważne. Dlatego zobacz, co powinieneś wiedzieć o czyszczeniu pod ciśnieniem.

Zalety

Mycie pod ciśnieniem jest łatwe i szybkie. Potrzebujesz tylko myjki wysokociśnieniowej i odpowiedniego mydła. Tego typu urządzenie ma wiele różnych przystawek, np. dozownik piany. W ten sposób usuniesz wszystkie zabrudzenia z samochodu. 

Ponadto wysokociśnieniowe mycie chroni przed bezpośrednim kontaktem z lakierem. Dlatego zmniejszysz ryzyko zarysowania. Brud jest natychmiastowo usuwany po kontakcie z wodą, nie przylega do ręcznika.

Wady

Warto teraz wspomnieć o wadach takiego dbania o samochód. Nie zawsze usuwa wszystkie zabrudzenia. Czasem po myciu mogą zostać nieestetyczne, brudne plamy. Kiedy samochód jest mokry, trudno Ci będzie znaleźć brudne miejsca. 

Istnieje też ryzyko zadrapań, zwłaszcza wtedy, gdy masz bardzo brudne auto. Dlatego najpierw umyj pojazd lekkim strumieniem wody lub zwykłym wężem. Unikaj również czyszczenia auta na żwirowym podjeździe lub trawie.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Zanim przymierzysz się do dbania o samochód, przygotuj odpowiedni sprzęt. Oczywiście najważniejsza jest w tym przypadku myjka ciśnieniowa. Sprawdź, czy ciśnienie jest niższe niż 2000 PSI albo ustaw maszynę na prawidłowym poziomie. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do uszkodzeń pojazdu, np. łuszczenia się lakieru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *